AMW była jednym z 736 wystawców tych największych w Polsce targów zbrojeniowych w których udział wzięli przedstawiciele 34 państw z całego świata. Stoisko Agencji zlokalizowane w hali C-6, w sąsiedztwie podmiotów skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A. - strategicznego partnera kieleckiego Salonu odwiedziło kilkuset gości i kontrahentów. Pierwszego dnia targów, 3 września w uroczystości otwarcia MSPO wziął udział prezes AMW Marcin Horyń, a w składzie delegacji obecni na targach byli również zastępcy prezesa: Małgorzata Wyszyńska, płk Przemysław Gogoliński i Michał Świtalski oraz przedstawiciele zarządów spółek AMW REWITA, AMW KWATERA oraz AMW SINEVIA.
Tegoroczna ekspozycja MSPO miała imponującą powierzchnię 35 tysięcy metrów kwadratowych. Osiągnięcia polskiego przemysłu zbrojeniowego na kieleckim Salonie pokazało aż 400 krajowych wystawców. Agencja Mienia Wojskowego zaprezentowała aktualną ofertę mienia ruchomego koncesjonowanego w tym m.in: broni 9 mm pistolety wz. 64 oraz wz. 83 oraz amunicji: sygnałowej, strzeleckiej, artyleryjskiej, pojazdów opancerzonych i innych samochodów wojskowych, w tym: BRDM, URAŁ-375, TATRA-815, KRAZ - 255B, GAZ-66, ZIŁ-131. W ofercie AMW znalazły się również rzeczy ruchome koncesjonowane stanowiące odpady, np. łuski stalowe i mosiężne po nabojach różnych kalibrów, nieistotne części broni czy zużyte części po pojazdach opancerzonych.
Podczas czterodniowych targów na stoisku AMW odbyły się spotkania z kontrahentami zainteresowanymi powojskowym sprzętem i uzbrojeniem, a także z przedstawicielami MON, Sił Zbrojnych RP i innych instytucji współpracującymi z Agencją w zakresie gospodarki mieniem ruchomym.
W uroczystym otwarciu MSPO wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, wiceprezes Rady Ministrów – minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, sekretarz stanu w MON Paweł Bejda oraz szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła, a także szefowie obrony wielu państw w randze sekretarzy i podsekretarzy stanu, w tym delegacje z Korei Południowej czy Mołdawii. Wydarzenie relacjonowało kilkuset dziennikarzy z Polski i zagranicy.
Na tegorocznej edycji MSPO wyjątkowy jubileusz obchodziła wystawa sił zbrojnych pod hasłem "25 lat Polski w NATO - 25 lat bezpieczeństwa" na której podkreślono znaczenie członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim dla narodowego i międzynarodowego bezpieczeństwa.
W piątek, 6 września br. wicepremier – minister obrony narodowej Władysław Kosiniak – Kamysz oraz wiceminister Paweł Bejda uczestniczyli w ostatnim dniu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2024 podczas którego podpisano kolejne kontrakty na systemy i uzbrojenie dla polskiego wojska. Tego dnia odbyło się także wręczenie nagród Defender. Ideą przewodnią konkursu jest docenienie produktów wyróżniających się oryginalnością i nowatorstwem myśli technicznej i technologicznej, walorami eksploatacyjnymi oraz korzystnymi wskaźnikami ekonomicznymi.
***
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to jedna z najważniejszych imprez targowych przemysłu obronnego na świecie, organizowana od 1993 r. Uczestniczą w niej dziesiątki wystawców z różnych stron świata, prezentujących setki najnowocześniejszych produktów w dziedzinie przemysłu obronnego. Wśród gości targów znaleźć można m.in. przedstawicieli polskich Sił Zbrojnych, jak również delegacje wojskowe z krajów NATO, ambasadorów oraz przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa.