5 września br. rozpoczął się 31. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego organizowany przy współpracy Ministerstwem Obrony Narodowej. AMW była jednym z ponad 700 wystawców tegorocznej edycji, w której wzięli udział przedstawiciele 35 państw z całego świata. Gośćmi targów było 61 oficjalnych delegacji zagranicznych z 43 krajów, a państwem wiodącym, które zaprezentowało swoją wystawę narodową - Korea Południowa. Pierwszego dnia MSPO w uroczystej inauguracji wziął udział prezydent RP Andrzej Duda, który objął wydarzenie honorowym patronatem, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, dowódcy i żołnierze Sił Zbrojnych RP oraz kierownictwo i funkcjonariusze służb mundurowych. Podczas uroczystości otwarcia targów Agencję Mienia Wojskowego reprezentowała prezes AMW Agnieszka Bolesta. 7 września prezes Agencji wzięła też udział w debacie „Logistyka obecnego i przyszłego pola walki - szanse, wyzwania, zagrożenia” zorganizowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.
W przyszłym roku planujemy wydać 137 mld zł na obronność; to ponad 4 proc. naszego PKB; nie ma takiej ceny, której nie warto zapłacić za to, by Polska była wolna, suwerenna, niepodległa, a Polacy mogli żyć bezpiecznie - powiedział podczas otwarcia targów w Kielcach prezydent Andrzej Duda. Prezydent podkreślił również, że od lat kieleckie targi przyczyniają się do wzmocnienia potencjału polskiej armii i zakupów nowoczesnego sprzętu. Andrzej Duda stwierdził, że w przyszłym roku planowane jest wydanie 137 mld zł na obronność. To jest kwota, która robi wrażenie na całym świecie, to jest ponad cztery procent naszego PKB - powiedział prezydent, dodając, że tak duże nakłady na obronność pozwalają na dynamiczną modernizację polskiej armii, w wielu sektorach jednocześnie.
W trakcie wizyty prezydent RP spotkał się m.in. z przedstawicielami polskiego oraz zagranicznego sektora obronnego, a także odwiedził wystawę narodową Korei Południowej.
Podczas MSPO obecny na targach szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził umowy na dostawy sprzętu wojskowego m.in. dotyczące rozwoju programu Narew. Mamy wielką satysfakcję z tego, że tak dynamicznie rozwija się Wojsko Polskie - powiedział minister Błaszczak podczas uroczystości. Wskazywał, że podpisane umowy wzmocnią bezpieczeństwo Polski. Szef MON zatwierdził m.in.: umowę na realizację II fazy programu Wisła, umowy dotyczące rozwoju programu Narew, które dotyczą pozyskania przeciwlotniczych zestawów rakietowych krótkiego zasięgu, umowę na pozyskanie 2 dywizjonów dla 2 nowych Morskich Jednostek Rakietowych, umowę na dostawę zautomatyzowanych stanowisk dowodzenia ZENIT-MP+ i umowę na dostawę blisko 1700 bezzałogowych statków powietrznych.
Podczas czterodniowych targów na stoisku AMW odbyło się kilkadziesiąt spotkań z kontrahentami i instytucjami współpracującymi z Agencją w zakresie gospodarki mieniem ruchomym. Stoisko AMW zlokalizowane w hali C zorganizowano we współpracy ze spółkami z grupy AMW: Invest oraz Sinevia, które zaprezentowały na ekspozycji własne projekty inwestycyjne i budowalne.
31. edycja MSPO zakończyła się w piątek, 8 września. Ostatniego dnia targów wręczona została Nagroda Prezydenta RP dla produktu najlepiej służącego podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Łącznie kielecki targi odwiedziło ponad 24 tysiące osób, a ekspozycja – wraz z dodatkową halą – była rozlokowana na ponad 34 tys. m.kw. Przyszłoroczny salon zaplanowano w terminie 3-6 września 2024 roku.