10 kwietnia 2010 roku w tragicznym locie zginęła polska delegacja zmierzająca na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Pamięć o zmarłych przywoływana jest każdego roku w wielu miejscach w Polsce. Centralne uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych odbywały się w Warszawie. W obchodach rocznicowych w stolicy i w całym kraju wzięli udział przedstawiciele Agencja Mienia Wojskowego.
10 kwietnia minęła ósma rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęli najwyżsi przedstawiciele władz państwowych z Lechem Kaczyńskim prezydentem RP i jego małżonką Marią Kaczyńską. Delegacja z udziałem władz państwowych, dowódców sił zbrojnych, parlamentarzystów, duchowieństwa i wielu instytucji udawała się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. W osiem lat po tragicznych wydarzeniach w wielu miejscach stolicy odbyły się uroczystości i apele pamięci. W siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej na ulicy Klonowej w Warszawie szef MON wraz z szefem Sztabu Generalnego oraz dowódcami Wojska Polskiego złożył wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 roku. Przedstawiciele kierowniczej kadry Sił Zbrojnych RP w imieniu ministra obrony narodowej, złożyli też kwiaty na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej na Wojskowych Powązkach. Wojskowe ofiary katastrofy upamiętniono również w: Dowództwie Generalnym RSZ, Sztabie Generalnym WP, Cytadeli i w Dowództwie Operacyjnym RSZ.
Główne wydarzenia rocznicowe z udziałem najważniejszych osób w państwie odbywały się w sercu Warszawy. Na placu Piłsudskiego odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Podczas uroczystości prezydent RP Andrzej Duda powiedział: Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej jest nasz wspólny, wierzę, że będzie nas jednoczył niezależnie od poglądów, barw politycznych, bo on jest wszystkich i dla wszystkich.
Agencję Mienia Wojskowego podczas ceremonii odsłonięcia pomnika reprezentował prezes Krzysztof Falkowski. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele kierownictwa oddziałów regionalnych AMW. Oficjalne obchody zwieńczyła wieczorna msza święta w bazylice archikatedralnej pw. męczeństwa św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem bp. Michała Janochy.