Agencja Mienia Wojskowego oraz jej spółka AMW Rewita udzieliły wsparcia akcji „Wakacje dla bohatera” organizowanej przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera”. Dzięki temu 40 kombatantów II wojny światowej oraz działaczy podziemia niepodległościowego mogło na przełomie września i października wypocząć nad morzem w ośrodku w Międzyzdrojach. To nie jedyny projekt realizowany przez stowarzyszenie, w który zaangażowała się Agencja. Wcześniej pracownicy AMW włączali się w przygotowanie świątecznych paczek dla kombatantów.
Po sukcesie, jakim były obie edycje „Paczki dla Bohatera” organizatorzy postanowili zadbać również o wypoczynek kombatantów II wojny światowej i działaczy podziemia niepodległościowego – Pomysł na tę akcję narodził się w okolicach Świąt Wielkiej Nocy. Kombatanci wielokrotnie sygnalizowali, że chętnie by gdzieś wyjechali, gdzieś odpoczęli – opowiada Tomasz Sawicki, prezes Stowarzyszenia.
Przygotowania do akcji rozpoczęły się od zbiórki środków finansowych. W jej ramach zorganizowano aukcję charytatywną, na którą trafiły też rzeczy przekazane przez AMW, w tym m.in.: noże marynarskie, czapki rogatywki, latarki oraz książki. Cała kwesta przyniosła łącznie 38 tys. zł. Dzięki zebranym w akcji środkom udało się zorganizować w ośrodku AMW Rewita w Międzyzdrojach bezpłatny pobyt nad morzem. Na tygodniowy wyjazd udało się zabrać łącznie 40 osób.
W ośrodku gościli żołnierze II wojny światowej i działacze podziemia niepodległościowego z Chełma, Gniezna, Olsztyna, Szczecina, Torunia czy Warszawy. Wśród gości znaleźli się m.in.: mjr Danuta Szyksznian – Ossowska ps. „Sarenka”, łączniczka Garnizonu Wilno Armii Krajowej, kpt. Zbigniew Piasecki ps. „Czekolada”, harcerz Szarych Szeregów, powstaniec warszawski, żołnierz Armii Krajowej, ppłk Zbigniew Feliks Galperyn ps. "Antek", żołnierz Armii Krajowej, powstaniec warszawski oraz mjr. Antoni Zienkiewicz ps. "Cichy", żołnierz Armii Krajowej, Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” oraz Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.
Na miejscu na kombatantów czekały m.in.: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, spotkania i rozmowy z młodzieżą, spacery, potańcówka, ognisko, występy artystyczne, wyjazd do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu czy wyjście do kina na film „Wyklęty”. Pobyt nad morzem był dobrą okazją do integracji środowiska kombatanckiego i opowiedzenia młodszemu pokoleniu ich niezwykłych historii.
Po sukcesie pierwszej edycji projektu Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” już planuje organizację kolejnej. Wyjazd zaplanowano na 14 - 24 września 2018 roku. Tym razem organizatorzy chcą umożliwić spędzanie 10-dniowych wakacji w Międzyzdrojach 80 osobom.