28 sierpnia obchodzone jest w Polsce Święto Lotnictwa Polskiego. Z tej okazji na poznańskich Krzesinach odbyły się główne uroczystości związane z 10-letnią służbą samolotów F-16 w Siłach Powietrznych. Obchody połączono także z dorocznym świętem 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego, w której stacjonuje większość „szesnastek” służących w Wojsku Polskim. Oficjalne uroczystości zakończył kilkugodzinny piknik lotniczy, podczas którego miłośnicy lotnictwa mieli okazję obejrzeć pokaz pilotażu F-16, a także innych samolotów i śmigłowców wykorzystywanych przez polską armię. Na miejscu obecni byli również pracownicy Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu, którzy w granatowym namiocie AMW prezentowali aktualną ofertę nieruchomości oraz mienia ruchomego.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda. W centralnych uroczystościach Święta Lotnictwa Polskiego oraz 10-lecia służby samolotów F-16 w polskich Siłach Powietrznych uczestniczył również szef MON Antoni Macierewicz.
Jak mówił biskup polowy WP Józef Guzdek podczas mszy św., która rozpoczęła tegoroczne obchody - Heroizmu i męstwa w bitwach nigdy nam nie brakowało. Jedną z najpiękniejszych kart polskiego oręża napisali żołnierze spod znaku biało-czerwonej szachownicy.
W ramach wydarzeń poświęconych tegorocznym obchodom Święta Lotnictwa Polskiego znalazły się m.in. uroczystości sprowadzenia do Polski urny z prochami pilota Dywizjonu 302 kapitana pilota Kazimierza Spornego oraz złożenia ich na cmentarzu w Miłostowie w Poznaniu. Ważnym akcentem było również odsłonięcie tablic upamiętniających Wielkopolskich Lotników zamordowanych w Katyniu. Jednym z punktów programu był także apel z okazji Święta Lotnictwa Wojskowego.
W wydarzenie zaangażował się też poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Właśnie tam miała miejsce uroczysta gala jubileuszowa poświęcona 10-letniej służbie F-16 w Siłach Powietrznych RP. Spotkanie stało się doskonałą okazją do podsumowań związanych z eksploatacją „szesnastek”. W gmachu uniwersyteckim odbyła się również konferencja naukowa pt. „Lotnictwo dla obronności”.
Święto Lotnictwa Wojskowego to także atrakcje plenerowe i rodzinny piknik lotniczy, podczas którego można było podziwiać dynamiczne pokazy takich maszyn jak: F-16C/D, MiG-29, Su-22, TS-11 Iskra, PZL -130, Mi-24, SW-4, M-28, C-130, C-295, BSR Orbiter oraz Grupa Żelazny. Słoneczna pogoda i wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów, przyciągnęły tłumy miłośników wojskowości i lotnictwa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko poznańskiego Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego, przy którym zaprezentowano aktualną ofertę nieruchomości oraz mienia ruchomego.
W sierpniowy weekend w Poznaniu świętowało całe polskie lotnictwo. To właśnie z tego miasta w 1919 roku wystartował pierwszy samolot z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach, wspomagając powstanie wielkopolskie przed niemieckim bombardowaniem we Frankfurcie. Data święta odwoływała się również do innego ważnego wydarzenia – zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach „Challenge” w 1932 roku. Tegoroczne Święto Lotnictwa Polskiego stało się również okazją do świętowania 10-lecia służby F-16 w Polskich Siłach Powietrznych. Uroczyste powitanie pierwszych polskich „szesnastek” nastąpiło 9 listopada 2006 roku na lotnisku w Krzesinach. Wtedy też nadano maszynom polską nazwę – Jastrzębie.
W 2015 roku Agencja Mienia Wojskowego objęła oficjalny patronat nad stworzony w Krzesinach zespołem pokazowym F-16 Tiger Demo Team, którego liderem i pilotem demonstracyjnym jest kpt. Robert „Bluto” Gałązka - natowski mission commander z uprawnieniami do dowodzenia połączonymi oddziałami i uczestnik wielu międzynarodowych ćwiczeń. Dzięki wsparciu Agencji drużyna „Tigersów” związana z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego przez najbliższe trzy lata będzie mogła promować się i brać udział w największych imprezach lotniczych w kraju i zagranicą.