Od 1 do 4 września br. Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny gościła na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Podczas XXIII edycji targów AMW zaprezentowała ofertę wycofanego z wojska sprzętu i uzbrojenia, a przedstawiciele Agencji spotkali się z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami z sektora zbrojeniowego. Coroczny udział w targach to zawsze dobra okazja do poznania branżowych trendów oraz pozyskania nowych partnerów biznesowych. W tegorocznym MSPO wzięło udział ponad 560 wystawców z 30 krajów. Targi odwiedzili m.in. prezydent RP Andrzej Duda, wicepremier i minister ON Tomasz Siemoniak oraz oficjalne delegacje zagraniczne z 58 krajów.
W ciągu czterech dni targów reprezentanci AMW odbyli ponad 40 spotkań z firmami z Bułgarii, Czech, Finlandii, Macedonii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Prowadzone rozmowy pozwoliły na wymianę doświadczeń, zdobycia dodatkowej wiedzy na temat branży zbrojeniowej w poszczególnych krajach oraz nawiązanie nowych kontaktów, które w przyszłości mogą zaprocentować współpracą handlową. To ważne w kontekście połączenia Agencji Mienia Wojskowego z Wojskową Agencją Mieszkaniową i zmiany zakresu kompetencji AMW. Nowa Agencja poszerzy swoje uprawnienia związane ze sprzedażą towarów i usług o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa. Obok wizyt składanych przez przedstawicieli przedsiębiorstw i koncernów, gościem stoiska Agencji Mienia Wojskowego była też podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz.
Obok targów w Londynie i Paryżu, kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie. W tym roku organizatorzy po raz kolejny pobili rekord frekwencji. W Kielcach swoją ofertę promowało 568 wystawców z 30 krajów. Wśród wystawców nie brakowało największych międzynarodowych koncernów zbrojeniowych: Lockheed Martin, Boeing, BAE Systems, Raytheon, General Dynamics, Finmeccanica, Thales czy MBDA. W programie znalazła się również wystawa narodowa przemysłu obronnego Norwegii.
Duże zainteresowanie wzbudził dron wyprodukowany przez norweską firmę Prox Dynamics .PD-100 PRS Black Hornet (BH2) to najmniejszy bezzałogowy statek powietrzny na świecie, który wykorzystywany był w Afganistanie. Wśród licznie wystawianego sprzętu oraz uzbrojenia na targach można było zobaczyć m.in. najnowszą odsłonę transportera opancerzonego Rosomak, zestawy przeciwlotnicze Grom-M/Piorun, helikopter Boeing AH-64 Apache czy wstępną wersję Patriotów produkowanych przez amerykański Raytheon. Hale wystawiennicze ze stoiskami zajmującymi ok. 27 tys. m² odwiedziło w tym roku blisko 20 tys. zwiedzających.