W pierwszym tygodniu czerwca br. biało-niebieski namiot AMW pojawił się w Ogrodniczkach podczas V Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód” oraz na XI Zlocie Pojazdów Militarnych w Bytomiu. Niespełna tydzień później, Agencja wzięła udział w Święcie 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. W trakcie imprez pracownicy AMW prowadzili sprzedaż zbędnego armii wyposażenia oraz umundurowania. Zainteresowani mogli się też zapoznać z aktualną agencyjną ofertą nieruchomości. To kolejne tegoroczne projekty promocyjno-marketingowe, realizowane przez AMW, które uwzględniają również działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Pierwszą czerwcową imprezą Agencji Mienia Wojskowego był XI Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry” 2015 w Bytomiu, który rozpoczął się 4, a zakończył 7 czerwca. To stały punkt w kalendarzu przedsięwzięć krakowskiego Oddziału AMW. W przygotowanym przez Agencję punkcie sprzedaży coś dla siebie znaleźć mogli amatorzy wycofanego z armii ekwipunku i artykułów mundurowych. W ofercie znalazły się m.in. stalowe hełmy, wiatrówki oficerskie, torby polowe, berety, koce czy kuchenki turystyczne. Jak co roku do Bytomia ściągnęli liczni miłośnicy motoryzacji i historycznej broni z całej Polski. Najbardziej widowiskowym wydarzeniem była parada wojskowych maszyn i samochodów, które przejechały ulicami miasta. W programie nie brakowało również konkursu na najlepiej utrzymany zabytkowy pojazd, ekspozycji statycznych oraz inscenizacje bitewnych potyczek z udziałem rekonstruktorów. Swoje uzbrojenie prezentowały jednostki Sił Zbrojnych RP: 34 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Bytomia, 5 Pułk Chemiczny z Tarnowskich Gór czy Kompania Radiotechniczna z Radzionkowa. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kampania Bytom”, przy współudziale m.in. Urzędu Miasta w Bytomiu.
Kolejnym miejscem, gdzie można było spotkać pracowników Agencji Mienia Wojskowego były Ogrodniczki koło Supraśla. To tu 6 i 7 czerwca odbyła się już V odsłona największego pikniku militarnego w tej części kraju - „Misja Wschód”. Imprezę odwiedziło prawie 40 tys. osób. Główną atrakcją były widowiskowe pokazy batalistyczne. W sobotę można było z bliska przyjrzeć się inscenizacjom starć z konfliktu zbrojnego w Czeczenii z lat 1994-1996. W niedzielę rekonstruktorzy przedstawili potyczki z czasów drugiej wojny światowej. Do Ogrodniczek przyjechało aż 35 grup rekonstrukcyjnych z Polski, Rosji i Białorusi. Na terenie dawnej żwirowni, gdzie odbywał się piknik można było spotkać Słowian, czeczeńskich bojowników czy polskich żołnierzy z lat 90. Organizatorzy zadbali nie tylko o pasjonatów militariów, ale też licznie odwiedzających piknik rodziców i dzieci. Starsi i młodsi mieli okazję spróbowania zupy gotującej się na ogniu, dotknięcia zabytkowych eksponatów czy zajrzenia do okopu Wehrmachtu i schronu bojowego. Adrenalinę podnosiły przejażdżki pojazdami gąsiennicowymi po piknikowym tankodromie. Tłumy chętnych spróbowały jazdy na pancerzu czołgu T-55AM Merida, a także skorzystały ze spływu gąsiennicowym PTS-em (średnim transporterem pływającym). Nie zawiedli się też miłośnicy ciężkiego sprzętu. Czekały na nich pochodzące z czasów II wojny światowej: amerykański czołg średni M4 Sherman oraz replika niemieckiego transportera opancerzonego Sd Kfz 232. Łącząca dwie żwirownie aleja na czas trwania pikniku zamieniła się w militarny bazar. Swoje miejsce znalazł tam też biało-niebieski namiot rozstawiony przez pracowników Oddziału Terenowego AMW w Olsztynie. Przed punktem ustawiały się kolejki zainteresowanych wycofanym z armii sprzętem i umundurowaniem. Największym powodzeniem – mimo wysokiej temperatury - cieszyły się dresy, koszulki z długim rękawem i kurtki zimowe. Chętnie kupowano również kompasy artyleryjskie, stare milicyjne hełmy, torby raportówki, czapki rogatywki, zasobniki żołnierskie, trzewiki, pięciolitrowe kanistry oraz peleryny typu namiot, czyli popularne ,,pałatki”. Swoich nabywców znalazł też bardziej specjalistyczny asortyment, jak stolik ogniowy i ładownik do taśm.
Niecały tydzień później Oddział Terenowy AMW we Wrocławiu wziął udział w obchodach 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Leśnicki festyn to kolejna po „Operacji Zachód” tegoroczna impreza plenerowa, gdzie pracownicy Oddziału prowadzili sprzedaż powojskowego mienia i promowali agencyjne nieruchomości. Jak na każdym militarnym pikniku goście odwiedzający stoisko AMW najczęściej kupowali hełmy, pałatki, menażki i berety. Obok występów muzycznych widzowie mogli śledzić pokazy ratownictwa medycznego z udziałem WOPR oraz dynamiczne prezentacje przygotowane przez jednostki policji i straży pożarnej. Uroczystości uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia. Zwieńczeniem obchodów było otwarcie kompleksu boisk sportowych znajdujących się na terenie jednostki. Z tej okazji rozegrano mecz piłkarski między reprezentacją Pułku a zawodnikami Śląska Wrocław oraz przeprowadzono biegi na sprinterskie. Swoje umiejętności zaprezentowali również tenisiści ziemni oraz zaproszeni koszykarze i siatkarze. Po uroczystościach odbył się Festyn Rodzinny, w którym udział wzięli żołnierze, pracownicy Pułku oraz ich rodziny.
Czerwcowe imprezy z udziałem Agencji Mienia Wojskowego to kolejne projekty, które wpisują się w aktywność AMW z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Społeczna działalność Agencji skupia się na współpracy z Siłami Zbrojnymi RP, upowszechnianiu edukacji historycznej, wspieraniu inicjatyw służących społecznościom lokalnym oraz przełamywaniu barier.