13-14 czerwca br. Agencja Mienia Wojskowego wzięła udział w pierwszej edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Aerofestival 2015 w Poznaniu. Na niebie pojawiło się ponad 90 wojskowych i cywilnych maszyn, które w powietrzu spędziły blisko 500 minut. Swój lotniczy kunszt prezentowali m.in. piloci z krajowej Grupy Akrobacyjnej Żelazny oraz międzynarodowych ekip, takich jak Turkish Stars czy Baltic Bees. Pokazom towarzyszyły wystawy statyczne, koncerty oraz atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. Dla AMW było to dobra okazja do promocji swojej marki oraz nieruchomości położonych w Poznaniu przy ul. Lotniczej i Bukowskiej.
Aerofestival to pierwsza od prawie 25 lat lotnicza impreza zorganizowana w stolicy Wielkopolski. I jedyna w Polsce, która odbyła się na terenie działającego pasażerskiego lotniska. Mimo problemów technicznych związanych z przekierowaniem do Poznania części lotów z Gdańska i Berlina, przygotowane pokazy musiały zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających miłośników podniebnych akrobacji. Zgromadzeni widzowie mogli podziwiać powietrzne ewolucje w wykonaniu ekip z Czech, Francji, Litwy, Norwegii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Nie zabrakło też polskich zespołów. Obok dobrze znanej fanom wyczynowego lotnictwa grupy Żelazny z Jurgisem Kairysem i Arturem Kielakiem, w Poznaniu pojawili się też lotnicy z założonej w 2014 roku drużyny Firebirds.
Jedną z największych atrakcji były akrobacje w wykonaniu zespołu Turkish Stars, złożonego z pilotów Tureckich Sił Powietrznych. W przygotowanych przez nich układach wzięło udział siedem amerykańskich myśliwców Northrop F-5 Freedom Fighter, które osiągały prędkość blisko 1000 km/godz. Nie mniejsze emocje wzbudził półgodzinny pokaz łotewskiego teamu Baltic Bees latającego na czeskich odrzutowcach L-39C Albatros. Ciekawie było jednak nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi. Na płycie lotniska na przybyłych widzów czekały m.in. samoloty używane przez brytyjskie Royal Air Force (RAF): szkolno treningowe BAE Hawk oraz odrzutowe myśliwce Panavia Torndao. Coś dla siebie mogli znaleźć też pasjonaci historii. Specjalnie dla nich na festiwal ściągnięto legendarny North American p-51 Mustang. Pokazy urozmaicone były koncertami, a na najmłodszych uczestników imprezy czekały liczne konkursy i wesołe miasteczko.
Na stoisku AMW można było zapoznać się z ofertą agencyjnych nieruchomości położonych w województwie wielkopolskim i lubuskim. Pracownicy Oddziału Terenowego Agencji w Gorzowie Wielkopolskim promowali tereny położone w sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica przy ul. Bukowskiej i Lotniczej. Szansa na zakup jednej z działek przy Lotniczej pojawi się 23 czerwca br., a sprzedaż trzech kolejnych zaplanowano dokładnie miesiąc później. Ceny wywoławcze wahają się do 340 tys. złotych do 5 mln złotych. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargów zyski z tych transakcji zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.