28 czerwca br. szczeciński Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego uczestniczył w pikniku lotniczym z okazji Święta 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Tegoroczna edycja imprezy zbiegła się z 30-rocznicą służby samolotu Su-22 w polskich Siłach Powietrznych. Pokazom lotniczym i ekspozycjom naziemnym towarzyszyły zloty motocykli i samochodów. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko lokalnych mieszkańców i pasjonatów powietrznych maszyn, ale również amatorów wojskowego lotnictwa z innych części kraju. W trakcie imprezy pracownicy AMW prowadzili sprzedaż zbędnego wojsku sprzętu i umundurowania. Największą popularnością cieszyły się berety, torby polowe i żołnierskie zasobniki.
Obchody święta 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie rozpoczęły się od występu wojskowej orkiestry oraz pokazu musztry w wykonaniu zespołu kompanii reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Podczas trwania imprezy zgromadzona publiczność mogła w locie zobaczyć radzieckie samoloty MIG-29, Su-22 oraz amerykański F-16. W programie wydarzenia znalazły się również skoki spadochronowe, pokazy gaszenia pożarów z powietrza czy inscenizacje rekonstruktorów z Trzebiatowa. Nie zabrakło też wystaw statycznych, gdzie można było dokładnie przyjrzeć się prezentowanym maszynom. Największym zainteresowaniem cieszył się przybyły z Kanady transportowy samolot Lockheed C130 Hercules, który może przewieźć 17 ton sprzętu lub 90 żołnierzy wraz z wyposażeniem oraz wielozadaniowy śmigłowiec Sikorsky UH-60 Black Hawk. Zakończenie imprezy uświetnił występ Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” z Radomia, znany z udziału w wielu pokazach lotniczych organizowanych we Francji, Grecji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Między lotami prowadzono licytację koszulki Marcina Gortata oraz obrazów z „XV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego”, z których dochód został przeznaczony na zakup protezy i rehabilitację żołnierza 21. BLT – starszego szeregowego Jakuba Michalaka.
Dodatkową atrakcją pikniku było stoisko sprzedażowo-informacyjne Oddziału Terenowego AMW w Szczecinie, gdzie można było zaopatrzyć się w wycofane z armii umundurowanie czy dawny wojskowy ekwipunek. Duże zainteresowanie sprawiło, że nabywców znalazły wszystkie przygotowane na tę okazję berety żandarmerii, torby polowe i zestawy do czyszczenia obuwia. Kupić można było również zasobniki żołnierskie, peleryny-namioty, manierki, wojskowe paski, a nawet kożuch. Zyski z ich sprzedaży Agencja tradycyjnie przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.