Kryzys, niepewność i trudna sytuacja na rynkach finansowych nie przeszkodziły Agencji Mienia Wojskowego w skutecznej realizacji swoich ustawowych zadań w ubiegłym roku. Łączne wpływy ze sprzedaży i dzierżawy nieruchomości wyniosły ok. 155 mln złotych. Bardzo dobry wynik AMW zanotowała również z zagospodarowania koncesjonowanych i niekoncesjonowanych rzeczy ruchomych. 45,5 mln złotych to aż 228% założonego planu. Sukcesywne rozwiązywanie przez Agencję problemu zbędnych środków bojowych pozwoli w tym roku m.in. na ratyfikację przez Polskę Konwencji Ottawskiej. Ogółem w 2011 roku AMW uzyskała przychód na poziomie 235,5 mln złotych. 80,4 mln z tej kwoty zasiliło Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP oraz Fundusz Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności Agencja odprowadziła na nie już 1,5 mld złotych.
Mimo utrzymującej się od blisko trzech lat dekoniunktury na rynku i ograniczonego dostępu do kredytów inwestycyjnych, Agencji Mienia Wojskowego z samej tylko gospodarki nieruchomościami udało się uzyskać
w ubiegłym roku ok. 155 mln złotych. W 2011 przeprowadzono rekordową liczbę 822 przetargów na sprzedaż oraz dzierżawę działek i obiektów. Pod młotek trafiło 1250 pozycji czyli aż 207 więcej niż 2010 roku, co okazało się skuteczną metodą na przezwyciężenie negatywnych skutków kryzysu. Intensyfikacja działań związanych z zagospodarowaniem należących do Agencji nieruchomości przełożyła się na podpisanie 177 umów sprzedaży. Chociaż popularnością cieszyły się głównie mniejsze działki, których wartość oscylowała w granicach 1-2 mln złotych, Agencja znalazła też nabywców na nieruchomości o dużo większej wartości. W 2011 roku w ręce nowych właścicieli trafiły m.in. dawna stalownia na warszawskiej Pradze przy ul. Szwedzkiej (blisko 22 mln złotych po 50% bonifikacie), powojskowy kompleks magazynowy przy ul. Lutyckiej w Poznaniu (6,3 mln złotych) czy tereny przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu (4,9 mln złotych).
Sukcesem w ubiegłym roku okazała się dla Agencji Mienia Wojskowego również realizacja zadań związanych z zagospodarowaniem koncesjonowanych i niekoncesjonowanych rzeczy ruchomych. Z ich sprzedaży Agencja wygenerowała 45,5 mln złotych, co stanowi aż 228% wstępnie planowanego przychodu. Ważnym elementem związanym z gospodarką mieniem ruchomym była również utylizacja zbędnych środków bojowych, którą AMW przeprowadziła na podstawie „Strategii zagospodarowania mienia ruchomego zbędnego dla resortu Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji”. Zgodnie z zawartymi w niej rozwiązaniami Agencja rozkompletowała i zutylizowała 153 rakiety W-755 i W-753 typu „Wołchow” oraz ich elementy składowane w jednostkach wojskowych w Bieszkowicach i Książenicach. W 2011 roku AMW rozpoczęła również i częściowo zrealizowała zadanie likwidacji korpusów min przeciwpiechotnych, co jest istotną przesłanką do ratyfikacji przez Polskę postanowień Konwencji Ottawskiej. Ponadto Agencji udało się unieszkodliwić łącznie 720 ton indywidualnych środków ochrony przed skażeniami (ISOPS) oraz sprzętu i ochrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR).
Elastyczna i racjonalna polityka zagospodarowania nieruchomości i mienia ruchomego pozwoliła Agencji Mienia Wojskowego na osiągnięcie w 2011 roku całkowitego przychodu w wysokości 235,5 mln złotych. 93% zysków ze sprzedaży nieruchomości oraz rzeczy ruchomych zbędnych dla MON oraz ministra właściwego do spraw wewnętrznych AMW przekazuje na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych oraz Fundusz Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego. W ubiegłym roku AMW odprowadziła na te cele łącznie prawie 80, 5 mln złotych. W ciągu kilkunastoletniej działalności Agencja przekazała na oba fundusze już blisko 1,5 mld złotych.