6 września br. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas wizyty na otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odwiedził stoisko Agencji Mienia Wojskowego. Poza krótkim spotkaniem z ministrem przedstawiciele AMW odbyli tego dnia szereg spotkań z krajowymi i zagranicznymi reprezentantami firm z branży obronnej. Udział w kieleckich targach to dla Agencji doskonała okazja do prezentacji swojej oferty oraz nawiązania nowych relacji biznesowych.
Po oficjalnym otwarciu XXIV edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, briefingu z dziennikarzami oraz uroczystym apelu uczniów szkół mundurowych minister obrony narodowej Antoni Macierewicz znalazł czas na wizytę na stoisku Agencji Mienia Wojskowego, gdzie przywitał się z kierownictwem AMW. Pracownicy Agencji gościli tego dnia również delegację ministerstwa obrony narodowej Republiki Litewskiej.
Od wtorku przedstawiciele Agencji spotykają się z dotychczasowymi i potencjalnymi kontrahentami oraz udzielają informacji dotyczących aktualnej oferty sprzętu i uzbrojenia wycofanego z wojska oraz innych służb mundurowych. W terminarzu spotkań AMW przygotowanym na targi zaplanowano rozmowy ze stałymi klientami z Finlandii, Francji Holandii, Niemiec i USA. Agencja spodziewa się również wizyty przedstawicieli Jordańskich Sił Zbrojnych oraz innych oficjalnych delegacji zagranicznych.
W tegorocznej edycji targów na 27 tys. m² powierzchni wystawienniczej swoją ofertę prezentuje aż 609 firm i instytucji z 30 krajów. Blisko 320 to podmioty krajowe, wiele z nich skupionych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, która jest strategicznym partnerem imprezy. Wśród najciekawszych sprzętów, jakie można zobaczyć w trakcie MSPO są m.in. Uniwersalna Modułowa Platformy Gąsienicowa wyposażona w działo kaliber 30 mm i wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike, czołg Leopard 2PL, który jest zmodernizowaną przy wersją Leoparda 2A4 czy skuter podwodny Sea Voyager SV7.
Na ekspozycjach prezentowane jest wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji militarnej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz wyposażenie logistyczne. Na zainteresowanych czeka też najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.